Degustacja whisky – dlaczego decydujemy się wybrać na degustację whisky? – nawet jeśli siłą zaciągnęli nas na nią znajomi. Jak degustować whisky? Czy zaproszenie na degustację whisky to dobry pomysł na prezent dla dwojga? Piszemy w naszym artykule. Przede wszystkim jest to możliwość poznania nowego, być może nieodkrytego jeszcze przez nas, świata. Jeśli nie jesteśmy całkowitymi nowicjuszami, degustację whisky wybieramy, aby poszukiwać lubianych przez nas smaków i odkrywać nowości, które następnie kupimy jako np. alkohol na prezent (lub też będziemy wiedzieli co kupić ma nam druga połówka).

Każde spotkanie degustacyjne wygląda bardzo podobnie, jeśli chodzi o jego ramy. Degustację whisky można opisać w trzech punktach, znanych nam doskonale ze szkoły podstawowej i języka polskiego. Są to wstęp, rozwinięcie i zakończenie – czyli klasyczne elementy szkolnego wypracowania.

Wstęp, czyli interesująca historia whisky

Prowadzący spotkanie, osoba posiadająca olbrzymią wiedzę na temat całej branży i doskonale znająca produkty stojące przed nami w kieliszkach do degustacji whisky, wprowadza nas powoli w świat danego trunku. Opowiada nam o marce, jej historii, tworzy obraz tego, z czym będziemy mieli do czynienia, unikatowości i wyjątkowości produktu. Bardzo duża liczba alkoholi podawanych podczas degustacji, to starannie wybrane, ciężko dostępne edycje.

Rozwinięcie, czyli pierwsze

Dla wielu to najlepszy moment – degustacja. Ten fragment zwykle delikatnie zbiega się ze wstępem. Wynika to z faktu płynnego opowiadania historii i przejścia do konkretnego produktu. To właśnie tutaj prowadzący wyjaśnia też jak wąchać nasz alkohol i dlaczego właśnie tak. To także w tym miejscu dowiadujemy się o aromatach i smaku zawartych w alkoholu, rozmawiamy o tym co czujemy (zwykle zapada niezręczna cisza, gdy grupa nie umie nazwać zapachu i ożywienie, gdy okazuje się, że faktycznie to co czuliśmy było czekoladą lub podkładem kolejowym).

Zakończenie, czyli rozmowy kuluarowe

Degustacja whisky (często także innego alkoholu oraz inne degustacje o których piszemy tutaj), ma ciekawą zaletę. Często nieduży wkład, który wnosimy, aby znaleźć się na spotkaniu, jest naszym rabatem przy zakupie butelek z portfolio danej marki. Jest to więc świetna okazja do sprawdzenia, który z alkoholi jest dla nas najbardziej odpowiedni, który zaciekawił nas najbardziej, a następnie zakupienie go po nieco niższej cenie. Do tego nie mówimy już o czasie spędzonym w bardzo miłym i fajnym towarzystwie mającym podobne zainteresowania. Często przecież degustacje whisky są połączone z degustacją cygar.

Na naszym blogu przeczytasz również o:

Pomysły na prezent na Dzień Chłopaka

Degustacje i spotkania firmowe w BlackBeard? To musi być coś

Dobrą whisky na prezent znajdziecie w salonie BlackBeard mieszczącym się przy ul. Tęczowej 57. Poza whisky sklep z alkoholem – BlackBeard wyposażony jest również w alkohole na prezent czy zestawy prezentowe z słodkościami i kosmetykami męskimi z barbershopu.

Przeczytaj także:

Niebanalne prezenty, które sprawią obdarowanym radość

Whisky Macallan – portfolio i filary marki

Octomore – limitowane edycje whisky na degustacji w BlackBeard

Sklep monopolowy i historia sprzedaży alkoholi w Polsce