Degustacja whisky – dlaczego decydujemy się wybrać na degustację whisky? – nawet jeśli siłą zaciągnęli nas na nią znajomi. Jak degustować whisky? Czy zaproszenie na degustację whisky to dobry pomysł na prezent dla dwojga?

Przede wszystkim degustacja whisky jest możliwością poznania nowego, być może nieodkrytego jeszcze przez nas, świata. Jeśli nie jesteśmy całkowitymi nowicjuszami, degustację whisky wybieramy, aby poszukiwać lubianych przez nas smaków i odkrywać nowości, które następnie kupimy jako np. alkohol na prezent (lub też będziemy wiedzieli co kupić ma nam druga połówka).

Każde spotkanie degustacyjne w BlackBeard wygląda bardzo podobnie, jeśli chodzi o jego ramy. Degustację whisky można opisać w trzech punktach, znanych nam doskonale ze szkoły podstawowej i języka polskiego. Są to wstęp, rozwinięcie i zakończenie – czyli klasyczne elementy szkolnego wypracowania.

Wstęp, czyli interesująca historia whisky

Prowadzący spotkanie, osoba posiadająca olbrzymią wiedzę na temat całej branży i doskonale znająca produkty stojące przed nami w kieliszkach do degustacji whisky, wprowadza nas powoli w świat danego trunku. Opowiada nam o marce, jej historii, tworzy obraz tego, z czym będziemy mieli do czynienia, unikatowości i wyjątkowości produktu. Bardzo duża liczba alkoholi podawanych podczas degustacji, to starannie wybrane, ciężko dostępne edycje.

Rozwinięcie, czyli pierwsze

Dla wielu to najlepszy moment – degustacja. Ten fragment zwykle delikatnie zbiega się ze wstępem. Wynika to z faktu płynnego opowiadania historii i przejścia do konkretnego produktu. To właśnie tutaj prowadzący wyjaśnia też jak wąchać nasz alkohol i dlaczego właśnie tak. To także w tym miejscu dowiadujemy się o aromatach i smaku zawartych w alkoholu, rozmawiamy o tym co czujemy (zwykle zapada niezręczna cisza, gdy grupa nie umie nazwać zapachu i ożywienie, gdy okazuje się, że faktycznie to co czuliśmy było czekoladą lub podkładem kolejowym).

Zakończenie, czyli rozmowy kuluarowe

Degustacja whisky (często także innego alkoholu oraz inne degustacje o których piszemy tutaj), ma ciekawą zaletę. Często nieduży wkład, który wnosimy, aby znaleźć się na spotkaniu, jest naszym rabatem przy zakupie butelek z portfolio danej marki. Jest to więc świetna okazja do sprawdzenia, który z alkoholi jest dla nas najbardziej odpowiedni, który zaciekawił nas najbardziej, a następnie zakupienie go po nieco niższej cenie. Do tego nie mówimy już o czasie spędzonym w bardzo miłym i fajnym towarzystwie mającym podobne zainteresowania. Często przecież degustacje whisky są połączone z degustacją cygar.

Degustacja whisky – prezent na wieczór kawalerski/urodziny

Zaproszenie na degustację whisky może być doskonałym pomysłem na prezent dla dwojga ae też na umilenie wyjątkowego wieczoru jakim jest kawalerskie czy panieńskie. To nie tylko szansa na wspólne odkrywanie nowych smaków i aromatów, ale także na spędzenie czasu razem w przyjemnej atmosferze.

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci spersonalizowany pomysł na spędzenienie w nietypowy sposób dodolnej uroczystości czy spotkania biznesowego.

 

Na naszym blogu przeczytasz również o:

Pomysły na prezent na Dzień Chłopaka

Degustacje i spotkania firmowe w BlackBeard? To musi być coś

Dobrą whisky na prezent znajdziecie w salonie BlackBeard mieszczącym się przy ul. Tęczowej 57. Poza whisky sklep z alkoholem – BlackBeard wyposażony jest również w alkohole na prezent czy zestawy prezentowe z słodkościami i kosmetykami męskimi z barbershopu.

Przeczytaj także:

Niebanalne prezenty, które sprawią obdarowanym radość

Whisky Macallan – portfolio i filary marki

Octomore – limitowane edycje whisky na degustacji w BlackBeard

Sklep monopolowy i historia sprzedaży alkoholi w Polsce