Poznaj BlackBeard

BlackBeard to nietuzinkowe miejsce na mapie Wrocławia. Jedyne miejsce w Polsce, gdzie salon fryzjerski połączony jest z niespotykanymi w naszym kraju markami alkoholi. BlackBeard ma w swoim asortymencie wysokiej jakości rumy, giny, wina, szampany oraz whisky.

Powstały w 2017 roku koncept połączenia salonu barberskiego ze sklepem alkoholowym, ma coraz więcej do zaoferowania. W owianym historią budynku przy ulicy Tęczowej 57, wrocławianie mogą eksplorować nowe smaki alkoholi oraz odkrywać nowe doświadczenia.

Budynek przy ulicy Tęczowej to nowoczesne, loftowe wnętrza z murami, które pamiętają historię, pot i łzy pracowników fabryki, która istniała tam przed wojną. Zabytkowy charakter miejsca pasuje idealnie do tak starego zawodu jakim jest barber. W Polsce odpowiednikiem barbera w dawnych czasach był cyrulik (inaczej balwierz). „Balwierz” pochodzi z przetransportowania na polski niemieckiego słowa “barbier”, które natomiast pochodzi od łacińskiego “barbitonsores”, czyli dosłownie “ten, który strzyże brody”. Zawód ten na kartach polskiej historii zapisał się już w XVIII wieku, jednak wcześniej taka osoba zajmowała się także leczeniem (dbaniem o ciało i dobre samopoczucie). Wizyta w BlackBeard to celebracja męskości.

Barber nie tylko skraca włosy oraz brodę, ale także zajmuje się męskim peelingiem, goli mężczyznę oraz sprawia, że klient czuje się zadbany i dopieszczony. Dodatkowo kieliszek aromatycznego, złotego trunku dopełnia całość, niezwykłej atmosfery.

Tomasz Krzyk

Tomasz Krzyk jest twórcą oraz pomysłodawcą od lat organizowanego Rum Love Festiwal – Najbardziej Aromatycznego Festiwalu w Polsce pokazującą kulturę degustacji rumu, o którym więcej dowiecie się tutaj.

Więcej na nasz temat przeczytasz również klikając w poniższe logotypy

Zobacz jak wygląda BlackBeard