Odsiwianie włosów (cover) znane i praktykowane jest już od wielu lat. To nieinwazyjny, bezpieczny i wyjątkowo prosty sposób na redukcję siwizny i odzyskanie młodzieńczego wyglądu przeznaczony dla mężczyzn. Dziś, kiedy dysponujemy profesjonalnymi kosmetykami do odsiwiania, zabieg ten daje naprawdę świetne efekty – naturalny wygląd i zdrowo wyglądające włosy.

Siwe włosy mogą dodawać męskiego uroku. Niestety, nierozłącznie kojarzone są też z wiekiem, utratą wigoru i witalności. Choć trendy się zmieniają, a adresatami zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich coraz częściej są także mężczyźni, to farbowanie wciąż bywa zakazanym owocem. Społeczna presja i przekonania każą uważać koloryzację za niemęską lub karykaturalną. Choć to podejście bardzo dyskusyjne, to warto proponować skuteczne alternatywy – takie jak odsiwianie włosów u mężczyzn. Wyjaśniamy, na czym polega, jak wygląda zabieg odsiwiania i jakich efektów możemy się spodziewać.

Przeczzytaj: Perfekcyjne strzyżenie brody – barberski rytuał

Jak przyciemnić siwe włosy?

Wraz z pojawieniem się pierwszych srebrnych kosmyków, wiele mężczyzn zadaje sobie pytanie „co na siwe włosy?”. Pierwszym krokiem zazwyczaj jest wybór naturalnych metod lub kosmetyków, które mają zapewnić pokrycie siwych włosów bez farbowania. To płukanki (np. z kory dębu), odżywki lub maski, mające w swoim składzie pigmenty. Takie rozwiązanie nie sprawdza się na dłuższą metę i choć te metody będą pomocne i dodatkowo odżywią włosy, to lepiej działają, jeśli stosujemy je, by tylko podkreślić naturalny kolor. Metody dające trwalsze i bardziej widoczne efekty są dwie: farbowanie lub odsiwianie włosów. Preparaty użyte do tych zabiegów mają inne składniki, a więc i wykazują inne działanie. To, jaką finalnie metodę wybierzemy, zależy przede wszystkim od efektów, jakie chcemy osiągnąć.

Farby do włosów są preparatami bogatymi w barwniki. Penetrują one wnętrze włosa i osadzają się w nim. Dzięki temu możemy nadać naszej fryzurze trwałego koloru w takim odcieniu, jaki chcemy i to natychmiastowo. Zabieg odsiwiania włosów natomiast nie koloryzuje ich, ale pomaga przywrócić naturalny kolor. W skład odsiwiacza, znanego także jako cover do włosów, wchodzą tzw. prekursory melaniny. Jest to naturalny barwnik wytwarzany w ludzkim organizmie i odpowiada między innymi za zabarwienie skóry i włosów. Z wiekiem spada liczba komórek produkujących barwnik, a więc i jego ilość. Zawarte w odsiwiaczu prekursory pod wpływem utleniania łączą się z naturalnym barwnikiem włosa i tworzą pigmenty identyczne z naturalnymi. Stopniowo odbudowują więc kolor włosów.

Jak pozbyć się siwych włosów bez farbowania?

Ze względu na sposób działania, odsiwianie włosów, może zająć nawet kilka dni, a siwizna będzie znikała stopniowo. Sam zabieg jest jednak prosty i nieczasochłonny – wystarczy tylko równomiernie nałożyć preparat i odczekać kilka minut. W zależności od użytego produktu do odsiwiania, może być przeprowadzony nawet podczas mycia włosów. Używane kosmetyki nie zawierają substancji drażniących, więc nadają się także do odsiwiania brody – nałożenie coveru do brody nie przyniesie szkody delikatnej skórze twarzy.

Przeczzytaj: Undercut – co to za fryzura?

Czy odsiwianie męskie różni się od odsiwiania damskiego?

Większość preparatów do odsiwiania jest uniwersalnych, a ponadto nadaje się do każdego rodzaju włosów, nawet osłabionych i zniszczonych, niezależnie od stopnia siwizny. Ze względów praktycznych odsiwianie włosów męskich jest łatwiejsze – zabieg ten nie jest bowiem zalecany do włosów farbowanych. Odsiwianie jest też zabiegiem trwałym i można je powtarzać co kilka tygodni tylko na samych odrostach. Można to zrobić samodzielnie w domu, choć łatwiej i bezpieczniej jest przeprowadzić odsiwianie u fryzjera. Nie chodzi tylko o większą wygodę, ale też o dobór kosmetyków. Nie wszystkie z tych ogólnodostępnych wykazują bowiem tak samo wysoką skuteczność. Fryzjer nie tylko zastosuje najwyższej jakości produkt, ale też dobierze jego najlepszą formę: pianki, żelu lub kremu.

Jakie efekty daje odsiwianie włosów (covering)?

Odsiwianie włosów dla mężczyzn może być naprawdę świetnym zamiennikiem farbowania. Jest komfortowe, nie tworzy nieestetycznego efektu sztuczności i – co ważne – znacznie podnosi pewność siebie. Jednocześnie niemal pozbawione jest wad i niesie sporo korzyści dla samych włosów.

Po zabiegu odsiwiania u fryzjera:

• włosy są sprężyste, odżywione i ładnie się układają
• zredukowany jest łupież i podrażnienie skóry głowy
• nie tracą koloru pod wpływem promieni słonecznych lub częstego mycia
• włosy nie są suche, nie łamią się i nie niszczą

Można więc z całą pewnością powiedzieć, że skorzystają z niego panowie w każdym wieku, którym zależy na jak najlepszych efektach, dyskrecji i komforcie.

Zabig odsiwiania włosów i bory wykonujemy również w naszym meskim salonie fryzjerskim – BlackBeard. Zachęcamy Cię gorąco do umówienia wizyty u naszych barberów.

Umów wizytę

Przeczytaj także: