W krajach arabskich zabiegi pielęgnacyjne mają wręcz rytualny wymiar. Jednym z ciekawszych elementów wschodniej pielęgnacji jest depilacja za pomocą nitki. Nazywamy ją metodą turecką, która w krajach wschodu jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. W ten właśnie sposób na wschodzie depilowano brwi i usuwano włosy z twarzy. Depilacja nicią jest w pełni naturalną i prawie bezbolesną metodą wyrywania niechcianego owłosienia.

Zabieg nitkowania wymaga też dużej wprawy i umiejętności.

Threading – co to za metoda?

Tę tradycyjną turecką metodę depilacji wykonywano z pomocą delikatnej nici z jedwabiu.  Z czasem zaczęto używać bawełnianej nici. Do dzisiaj używa się jej w salonach kosmetycznych. Depilacja nitką stosowana jest najczęściej do stylizacji brwi.  Za pomocą odpowiednio skręconych nici bawełnianych precyzyjnie usuwamy całe linie włosków wraz z cebulkami. Tymczasem podczas regulacji brwi pęsetą wyrywamy włos po włosku.  Metoda threadingu przynosi długotrwałe efekty, które mogą się utrzymywać nawet do 4 tygodni.

Z tej metody mogą z powodzeniem korzystać mężczyźni. Dzięki nitkowaniu osiągną efekt zadbanych i odpowiednio przyciętych męskich brwi.

Nitkowanie nie wymaga stosowania dodatkowych preparatów kosmetycznych i nie wywołuje większych podrażnień, jak ma to miejsce np. w przypadku zastosowania wosku. Dlatego jest dobrym rozwiązaniem dla delikatnej skóry twarzy.

Usuwanie brwi nitką krok po kroku

Przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić skórę i pokryć ją cienką warstwą pudru kosmetycznego lub talku. W ten sposób osuszymy ją i odtłuścimy. Do zabiegu  będziemy w zasadzie potrzebować tylko niewielkiego kawałka nitki. Nitkę należy związać tak, by powstała z niej pętla. Następnie rozciągamy ją  na palcach dłoni,  krzyżujemy i  kilkukrotnie skręcamy. Dobrze przygotowana nić powinna mieć kształt klepsydry. Gotowe narzędzie przesuwamy po skórze i  wciągamy włoski między skręcone nici. Zabieg zazwyczaj nie jest bolesny, ale to zależy od tego, jak wrażliwą skórę mamy. Jeżeli chcemy uniknąć podrażnień, to zastosujmy na koniec środek do dezynfekcji skóry.

Tureckie nitkowanie brwi u mężczyzn we Wrocławiu

Zapraszamy na depilację twarzy za pomocą nici do salonu BlackBeard we Wrocławiu. To właśnie u nas odkryjesz stosowaną od wieków metodę usuwania zbędnego owłosienia. Znajdziesz nas na ulicy Tęczowej 57 w samym sercu miasta.

Twoimi brwiami zajmą się Mateusz i Maja, którzy specjalizują się w tureckiej depilacji. Możesz im zaufać, a Twoja twarz nabierze prawdziwie męskiego look-u.

Zainteresują Cię również: