Degustacja alkoholi jest to coraz bardziej popularna i oryginalna forma spędzenia wolnego czasu.

W salonie BlackBeard od kilku lat organizujemy degustacje rumów. Rum jest alkoholem wyjątkowym. Ma niezwykle bogatą paletę smaków i aromatów, które intensywnie oddziaływają na wszystkie nasze zmysły. Swoje szerokie spektrum smakowe zawdzięcza różnicom w sposobach produkcji, które zależą od kraju czy regionu. Doświadczony ekspert jest w stanie ocenić, z jakiego regionu pochodzi rum po jego smaku i aromacie.

Zapraszamy do naszego salonu, gdzie zorganizujemy dla Ciebie i Twoich przyjaciół niezapomniany wieczór z rumami.

Czego spodziewać się po wieczorze z rumami w BlackBeard?

Degustacje w BlackBeard odbywają się w salonie przy ulicy Tęczowej w samym sercu Wrocławia. Organizacja degustacji odbywa się w bardzo profesjonalny sposób.  Zapewniamy niezwykłą atmosferę  i spotkanie z najlepszymi brandami rumów.  Dbamy o to, żeby uczestnictwo w tym wydarzeniu dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń. Całości dopełnia klimatyczny i industrialny wystrój naszego lokalu.

W intymnej i eleganckiej atmosferze przeniesiesz się do zupełnie innego świata. Zapewniamy niezwykłe doznania węchowe i smakowe. Poszerzysz też swoją wiedzę na temat tego niezwykłego alkoholu i poznasz jego barwną historię. Spróbujesz różnego rodzaju rumów najwyższej jakości i premium.

Degustację poprowadzi Tomasz Krzyk pomysłodawca i twórca marki BlackBeard oraz Rum Love Festiwal.  Po spotkaniu  będziesz mógł  kupić  naszym sklepie trunek, który szczególnie przypadnie Ci do gustu.

Antonio Lopez de Haro – Współzałożyciel SAMAI Distillery oraz Założyciel Projektu Rare Spirits Society W specjalnie przygotowanym wywiadzie Antonio odpowiada na pytania dotyczące Rynku Azjatyckiego, jego rozwoju i przyszłości która może być kluczowa dla globalnej branży rumowej. Do obejrzenia całego wywiadu zapraszamy na nasz kanał YouTube!

Jak się przygotować do degustacji rumu?

Degustacja rumu to elegancki i wyjątkowy event, który wymaga odpowiedniego przygotowania i nastawienia. Naszym gościom zalecamy, żeby w dniu prezentacji unikali ciężkich i pikantnych potraw. Mogą one przytłoczyć zmysł węchu i smaku. Trudno delektować się wtedy alkoholem i poznawać krok po kroku jego smak i aromat. Jeżeli chcesz chłonąć niezwykłe zapachy rumowe, to nie używaj w tym dniu silnie aromatyzowanych kosmetyków i perfum o intensywnym zapachu.

Degustacja wymaga skupienia. Zarezerwuj sobie wolny czas bez telefonów, żeby móc w pełni oddać się wspaniałym doznaniom. Czuj się swobodnie i spędź jak najmilej czas ze swoimi przyjaciółmi.

Jak wygląda degustacja i prezentacja alkoholi?

Menu degustacyjne i odpowiednie przekąski przygotowujemy po konsultacjach z naszym klientem. Oferujemy m.in. degustację poziomą, czyli smakowanie rumów z różnych stron świata. Z kolei degustacja pionowa to próbowanie różnych roczników tego samego gatunku. Wszystko zależy od Twoich preferencji, a my zawsze służymy fachową radą.

Degustacja rumu składa się z trzech etapów. Na samym początku dokonujemy oceny wizualnej alkoholu, następnie skupiamy się na jego zapachu, a na samym końcu sprawdzamy jego walory smakowe.

Przyjrzyj się swojemu rumowi i zwróć uwagę na jego kolor. Powąchaj go, utrzymując nos tuż nad krawędzią szkła. Delikatnie obróć szklanką. Zbyt mocne wstrząsy spowodują, że alkohol „uderzy” Cię w twarz nie poczujesz niuansów. Weź małego łyka i oczyść podniebienie. Następnie wypij większy łyk i delektuj się smakiem. Poczuj długi i przyjemny finisz.

Rum podajemy w temperaturze pokojowej, dzięki czemu Twoje doznania będą bardziej intensywne. Schłodzenie  lub dodanie do niego kostek lodu może zamknąć jego strukturę. Alkohol może się wydać wtedy mniej interesujący.

Inaczej postępujemy w przypadku rumów bardzo mocnych. Stopniowe dodawanie wody otworzy alkohol. Będzie on wtedy bogatszy, a picie go będzie wyjątkowym doznaniem.

Degustację możemy zacząć od najlżejszych lub od najmłodszych rumów. Do każdego rodzaju rumu podajemy przekąski, które podbijają jego smak.

Spotkania w BlackBeard mają również walory edukacyjne. W trakcie degustacji opowiadamy o historii każdego rumu i sposobach jego produkcji. Dowiesz się jak podawać i pić wybrany alkohol. Nauczysz się jak wykorzystać wzrok, węch oraz smak, żeby prawidłowo ocenić alkohol.  Następnie możesz wymienić się spostrzeżeniami z innymi uczestnikami i sporządzać notatki.

Rum Love Festiwal okazją do degustacji i spotkania z ambasadorami marek

Rum Love Festiwal to jedno z najciekawszych wydarzeń tego typu w naszym kraju. Czwarta edycja tego legendarnego już wydarzenia miała miejsce w dniach 23-24 czerwca we Wrocławiu. Nazywany Najbardziej Aromatycznym Festiwalem w Polsce jest doskonałym miejscem zarówno dla koneserów, jak i nowicjuszy. To właśnie na naszym festiwalu możesz rozpocząć swoją przygodę z rumem.  Jest to świetna okazja do degustacji najlepszych rumów na świecie i rozmowy z ambasadorami marek.  Dla chętnych szczególnie polecamy warsztaty Master Class.

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję! Szczegóły wydarzenia: https://rumlovefestiwal.com/pl/

Voucher podarunkowy – doskonały pomysł na prezent

Voucher podarunkowy BlackBeard na pewno zaskoczy pozytywnie bliską Ci osobę. W celu jego realizacji  możesz wybrać usługę barberską, odwiedzić nasz salon alkoholi i zdecydować się na zakup dowolnego rumu lub umówić się na degustację. W celu skorzystania z oferty i dokonania płatności wejdź na https://blackbeard.com.pl/voucher-podarunkowy/.

Organizacja degustacji – rezerwacja

Jeżeli chcesz wziąć udział w degustacji, to prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem telefonu 605 118 800. Możesz też napisać do nas na adres emailbiuro@blackbeard.com.pl.

Zachęcamy też do wypełnienia formularza kontaktowego. Podaj swoje dane, a my jak najszybciej odezwiemy się do Ciebie. Kalendarz aktualnych degustacji aktualizujemy i publikujemy również pod adresem: https://blackbeard.com.pl/kalendarz-degustacji/