Już po raz czwarty Wrocławianie i goście z całego świata mieli okazję wziąć udział w Najbardziej Aromatycznym Festiwalu w Polsce. Mowa oczywiście o Rum Love Festiwal, który wdarł się przebojem na kulturalną i imprezową mapę Wrocławia.

Festiwal bije z roku na rok rekordy popularności. Organizatorzy łączą bowiem świetną zabawę z edukacją dt. kultury wytwarzania rumów. W końcu żaden trunek nie rozpala wyobraźni tak jak rum. Ten legendarny napój marynarzy i piratów, dzięki swoim niezwykłym walorom smakowym zdobył uznanie koneserów na całym świecie.

Czwarta edycja Rum Love Festiwal została zorganizowana w Centrum Kultury Czasoprzestrzeń – Zajezdni Dąbie. Miejsce zostało wybrane nie bez powodu. W surowych, industrialnych murach dawnej Zajezdni można zatopić się w  niesamowitym klimacie Starej Destylarni.

Piękne i kolorowe stylizacje, ornamenty w palmy, papugi i tukany doskonale wpisują się w tematykę Festiwalu, a goście mogli poczuć się niczym na słonecznych i radosnych Karaibach.

W czwartej edycji Rum Love Festiwal wzięło udział 45 wystawców, a goście tłumnie odwiedzający Zajezdnię, mogli spróbować ponad 130 wyjątkowych i unikatowych marek rumu. Głównym celem Festiwalu jest Promocja Kultury Rumu, tym bardziej że w Polsce obserwujemy dynamiczny rozwój tego segmentu alkoholi. Polacy pokochali rum, który zachwyca swoim aromatem, smakiem i różnorodnością.

Dla entuzjastów rumu i cygar organizatorzy przygotowali warsztaty Masterclass. Mieliśmy zaszczyt gościć we Wrocławiu wybitnych przedstawicieli ambasadorów m.in. z Kambodży, Peru, Martyniki, Trynidadu, Meksyku, Włoch i Wielkiej Brytanii. Ta wspaniała delegacja z kilku kontynentów przygotowała kilkanaście degustacji w formie profesjonalnych warsztatów, dzieląc się tajnikami swojej wiedzy. Podczas dwóch dni festiwalu w Masterclass wzięło udział ponad 700 osób!

Rum Love Festiwal powrócił i okazał się niesamowitym sukcesem. Frekwencja dopisała, a zainteresowanie imprezą i warsztatami przerosło najśmielsze oczekiwania. W Festiwalu wzięło udział 2300 osób z całego kraju i nie tylko. Organizator – salon BlackBeard Barber&Barrel House jednak nie spoczywa na laurach i już przygotowuje się do kolejnej edycji, która odbędzie się 21-22.06.2023 w Zajezdni Dąbie – Czasoprzestrzeń.

Zainteresują Cię również:

Zbliża się Twój wieczór panieński, kawalerski? – zapraszamy do BlackBeard

Cztery wyjątkowe wina LePontis

Wszystko czego możesz chcieć w prezencie świątecznym

Degustacje i spotkania firmowe w BlackBeard? To musi być coś