Buzz cut to krótka fryzura, gdzie długość włosów jest rozłożona równomiernie na całej długości głowy. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że pasuje ona do naprawdę wielu typów urody i nie wymaga, skomplikowanej stylizacji. Podkreśla rysy twarzy, jest elegancka i świetnie komponuje się z zarostem. W tym artykule wyjaśnimy Ci czym się charakteryzuje buzz cut i jakie są jej poszczególne rodzaje.

Co to jest fryzura buzz cut?

Styl buzz cut, to krótka fryzura, którą często określa się mianem „na bad boya”. Jej charakterystyczną cechą są ostre krawędzie oraz wygolona dolna część głowy. Na górnej części głowy włosy mają jednakową długość, barberzy często też stosują delikatne cieniowanie.
Buzz cut klasyczna fryzura, której atutem jest to, że pozwala na dużą dowolność w zakresie kreacji. Przykładowo włosy przy linii czoła mogą być przystrzyżone zarówno na płasko jak i półokrągło. Do klasycznego wykonania fryzury buzz cut wykorzystuje się maszynkę z różnymi nakładkami (z reguły 1 do 4). Wybierając się do salonu barberskiego, polecamy zwróć szczególną uwagę na stan maszynki, której ostrza muszą być jak najlepszej jakości, ponieważ w tym typie strzyżenia, nie ma miejsca na nierówności i niedociągnięcia. Fryzura ta jest wygodna i prosta w pielęgnacji. Jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia i nie chcesz spędzać dużej ilości czasu przed lustrem, a jednocześnie chcesz uniknąć nieładu na głowie, to możliwe, że fryzura w typie buzz cut jest dla Ciebie. Jednakże o tym, czy pasuje ona właśnie do Ciebie zapewne poinformuje Cię, podczas rozmowy przed strzyżeniem, badając Twoje potrzeby i oczekiwania oraz oceniając kondycję włosów i skóry głowy, dobry barber z doświadczeniem, jakich mamy w naszym salonie.

Jakie są rodzaje fryzury buzz cut?

Pomimo faktu, że jest to klasyczna, krótka fryzura męska to i tak możemy wyróżnić kilka jej rodzajów, do których zaliczają się:

  • buzz cut fade – jeżeli chodzi o rodzaje buzz cut, to jest on najbardziej typowy. Cechuje się wyraźnym cieniowaniem przy linii dłuższych włosów;
    induction cut – w tym przypadku włosy są strzyżone w stylu buzz cut, jednak są niemal całkowicie wygolone;
  • crew cut – w tym przypadku włosy na czubku głowy mogą być dłuższe, a linia odcięcia może być zarówno wyraźna jak i lekko zdarta. Fryzura w stylu crew cut pozwala również na stworzenie różnych wzorków na głowie;
  • butch cut – czyli wariacja strzyżenia klasycznego, cieniowanie wykonuje się przy pomocy kilku różnych nasad maszynki.

Buzz cut to bardzo dobra fryzura dla mężczyzn, podczas wizyty w salonie takim jak BlackBeard, doświadczony barber pomoże Ci w doborze jej rodzaju, tak, aby idealnie pasowała ona do kształtu twojej głowy. Podpowiemy Ci również jakich produktów do stylizacji powinieneś używać, aby utrzymać fryzurę w dobrym stanie na dłużej niż tylko po wyjściu z salonu.