Spotkania degustacyjne stały się już w dużej mierze znakiem rozpoznawczym BlackBeard, zaraz obok oczywiście usług barberskich czy niespotykanego konceptu męskiego salonu fryzjerskiego w połączeniu ze sklepem z selektywnie wybranymi alkoholami. Ich cel jest oczywiście bardzo prosty, czyli wprowadzenie Was do świata wyjątkowych smaków, który możliwe, że przez wielu nie był jeszcze odkryty. Spotkania organizowane są z myślą zarówno o osobach, które chcą poznać nowe smaki jak i dla osób, które mają już doświadczenie w degustacji win, ale poszukują nowych doznań. Biorąc pod uwagę ich rosnącą popularność, dobrym pomysłem jest krótkie opisanie tego, jak wygląda degustacja win w BlackBeard.

Niezależnie od tego czy mówimy o whisky, rumie, winie, wódce, ginie czy innym alkoholu, to każde spotkanie degustacyjne można tak naprawdę rozbić na kilka etapów, opisanych poniżej.

Historia i podstawowe informacje na temat wina

Spotkania degustacyjne, to nie tylko próbowanie wszelkiej maści trunków, ale przede wszystkim możliwość poszerzenia swojej wiedzy w tym temacie. Musicie wiedzieć, że zarówno w przypadków miłośników whisky jak i wina czy rumu, ważne jest to, żebyście wiedzieli skąd pochodzi dany produkt i czym się charakteryzuje. Ekspert podczas tej części spotkania wyjaśnia między innymi: genezę pochodzenia wina, w jaki sposób należy je wąchać lub jak je podawać, w jaki sposób dopasować wino do potrawy czy okoliczności. Podczas degustacji wina wyjaśnione zostaje również jakie kieliszki powinny być stosowane do danego typu wina oraz prowadzący podpowie w jaki sposób powinniśmy rozmawiać o aromatach i smakach, które czujemy.

Degustacja wina – czarująca podróż po aromatach i smakach

Dla wielu osób, zapewne jest to wyczekiwany moment, nie mniej jednak sama degustacja jest zwieńczeniem całego procesu jakim jest dyskusja o winie, czucie tego niezwykłego, niemożliwego do podrobienia aromatu i czerpanie pełnej przyjemności z każdego doznania zarówno sensorycznego, smakowego jak i zapachowego, które oferuje taka degustacja. Warto przy tym pamiętać, że wiele z alkoholi podawanych podczas degustacji, to wysokiej jakości produkty, wyselekcjonowane, często ze starannie dobranych i trudno dostępnych edycji. Jeżeli więc szukacie niepowtarzalnych walorów smakowych, to takie spotkanie jest czymś stworzonym z myślą właśnie o Was. Degustacja jest również świetnym pomysłem na spędzenie mile wieczoru we dwoje czy też pomysłem na prezent. Dlatego też w BlackBeard możecie zakupić Voucher podarunkowy na wybraną kwotę, który może zostać wykorzystany na dowolne produkty i usługi w salonie.

Rozmowy, zakupy i zakończenie degustacji

Każde takie spotkanie daje niepowtarzalną okazję na poznanie innych ludzi o podobnych upodobaniach do naszych, ale przede wszystkim jest to możliwość poznania zupełnie nowego świata. Sama wizyta na degustacji, nierzadko wiąże się z rabatem, na zakup win z portfolio danego producenta. Dzięki temu z łatwością będziecie mogli sprawdzić, który z alkoholi odpowiada Wam najbardziej.

Pamiętajcie również o tym, że dobre wina np. na prezent dla bliskiej osoby znajdziecie u nas stacjonarnie w salonie BlackBeard mieszczącym się przy ul. Tęczowej 57. Na miejscu fachowo doradzimy Wam dobór odpowiedniego produktu według preferencji smakowych lub zaproponujemy w oparciu o dotychczasowe Wasze smaki równie coś dobrego.

Warto również pamiętać, że dowolną degustację alkoholi w wybranym przez Ciebie miejscu przeprowadzić może Tomasz Krzyk – właściciel marki BlackBeard oraz twórca i pomysłodawca Rum Love Festiwal, o którym więcej dowiedzieć można się również klikając w link: tutaj.