Jeśli zauważyłeś, że posiadanie brody staje się coraz modniejsze, to być może chciałbyś też móc pochwalić się pięknym zarostem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji musisz wiedzieć, że na Twojej twarzy broda nie pojawi się następnego dnia. Trudno powiedzieć, ile czasu zajmie Ci jej zapuszczanie, ale z pewnością potrwa to kilka, a czasem kilkanaście tygodni. Z pewnością będziesz musiał uruchomić ukryte pokłady cierpliwości, bo inaczej cała akcja się nie uda. Przeczytaj, jak zrealizować takie marzenie.

Zapuszczanie brody – początki są zawsze trudne

Zapuszczając brodę po raz pierwszy, większość panów nie ma do końca pewności, czy będą dobrze wyglądać w „nowym wydaniu”. Niestety początki zwykle nie są imponujące, bo efekty na twarzy zazwyczaj nie powalają. To normalne, więc nie ma się czym przejmować, ale trzeba się uodpornić na ewentualne uszczypliwości ze strony współpracowników czy kolegów. Jeśli więc planujesz urlop, to być może to najlepszy czas na zapuszczanie brody. Wówczas nikt nie będzie Ci „docinał” i będziesz mógł  spokojnie zastanowić się nad stylizacją, bo nie każda będzie odpowiednia dla gęstości Twojego zarostu i kształtu twarzy.

Zatem nastaw się psychicznie na różne dziwne zachowania otaczających Cię osób. Nie spodziewaj się cudów w pierwszym okresie zapuszczania brody, wyluzuj i cierpliwie czekaj. Dobrym sposobem jest cotygodniowe selfie, a dzięki temu będziesz mógł oglądać postęp całego procesu. Gdy dopadnie Cię zwątpienie, sięgnij do zdjęć sprzed 7 dni, sprzed dwóch lub trzech tygodni. Z pewnością zobaczysz różnicę, która Cię ucieszy i doda sił.

Czas płynie, a efekty marne

Aby na buzi pojawiła się piękna, gęsta i dobrze wystylizowana broda potrzeba czasu. Wiele osób nie wytrzymuje i poddaje się po 2-3 tygodniach. Musisz wiedzieć, że niezbędny jest znacznie dłuższy czas. Jeśli nie jesteś wystarczająco cierpliwy, lepiej porzucić marzenia o pięknym zaroście.

Niektórzy zadają pytanie, czy można coś zrobić, aby przyspieszyć cały proces. No cóż, niektórzy twierdzą, że odpowiednia ilość snu sprawi, że włosy będą szybciej rosły, więc warto zadbać o solidny odpoczynek i sen. Panuje tez przekonanie, że na tempo wzrostu włosów ma wpływ dobrze skomponowana dieta. Powinna ona zawierać sporo produktów dostarczających organizmowi białka. W menu powinny znajdować się ryby, nabiał, mięso, a także warzywa takie, jak: fasola czy soczewica.

Gdy tylko zdecydujesz się zapuszczać brodę, musisz o nią dbać, choć ona dopiero rośnie. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja, a więc mycie, podcinanie i stylizacja. Warto zaopatrzyć się w specjalne, naturalne mydło lub szampon do mycia brody, a potem także w olejki i toniki przeznaczone do pielęgnacji zarostu. Przyda się także specjalna szczotka lub grzebyk, dzięki którym będziesz mógł czesać swoją  brodę. Ta czynność wzmacnia mieszki włosowe i także przyspiesza wzrost włosów.

Gdy tylko pojawia się zarost

Już w pierwszej fazie zapuszczania brody powinieneś wytyczyć tak zwane granice zarostu. Najlepiej więc, gdy już na etapie planowania zdecydujesz się na konkretną stylizację u profesjonalisty – barbera. Za pomocą maszynki do golenia trzeba usunąć zbędny zarost na policzkach oraz precyzyjnie wyznaczyć linię, która będzie oddzielać brodę od szyi. Te czynności sprawią, że dopiero rosnąca broda będzie wyglądała od razu na zadbaną i już w miarę elegancką. Mimo tego, ciągle nie powinieneś zbyt często przeglądać się w lustrze, bo szybko dojdziesz do wniosku, że zmiany na twarzy zachodzą zbyt wolno.

W końcu, po jakimś czasie będziesz mógł cieszyć się fantastycznym zarostem. Pięknie wystylizowana broda dodaje uroku wielu facetom.