Degustacja wina to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu. Spotkania degustacyjne to znak rozpoznawczy salonu BlackBeard, który połączył wyjątkową w skali kraju koncepcję męskiego salonu fryzjerskiego ze sklepem z starannie wyselekcjonowanymi alkoholami. Oferujemy starannie wybrane alkohole z różnych regionów świata oraz z polskich winnic.

Nasz salon to idealne miejsce na wprowadzenie Was w świat niezwykłych smaków i dzielenie się wiedzą o winie i o produkcji wina. Opowiemy Wam też, jak wygląda proces produkcji wina od momentu winobrania do wprowadzenia gotowego produktu. W ten sposób dowiesz się, jak leżakuje i powstaje wino.

Spotkania organizowane są z myślą zarówno o osobach, które chcą poznać nowe smaki, jak i dla osób, które mają już doświadczenie w degustacji win, ale poszukują nowych doznań. Wiele osób przy okazji kupuje butelkę wina w prezencie lub do swojej kolekcji, a nawet cały kosz prezentowy. Pamiętaj, że degustacja jest możliwa tylko dla osób pełnoletnich.

Degustacja win we Wrocławiu – na czym polega?

Ekspert podczas wizyty w naszym salonie, wyjaśni Wam między innymi genezę pochodzenia wina, w jaki sposób należy je wąchać, jak je podawać, w jaki sposób dopasować wino do potrawy czy okoliczności. Podczas degustacji wina dowiecie się jakie kieliszki powinny być stosowane do danego typu wina oraz w jaki sposób powinniśmy rozmawiać o zapachach i smakach, które czujemy.

Profesjonalnie winami zajmuje się  sommelier, kiper i enolog.

Sommelier to znawca wina, który ma kompetencje do doradzania innym w ich sprawie. Może nim być wykwalifikowany kelner, który jest w stanie prawidłowo je podawać i zająć się profesjonalnie obsługą klientów. Kiper z kolei to degustator, czyli osoba, która ocenia smak, zapach oraz jakość wina. Enolog to specjalista od produkcji win.

Degustacja jest sztuką rozpoznania walorów wina. Polega na zaangażowaniu swoich zmysłów dla określenia jego koloru, smaku i aromatu wina.

Proces wygląda następująco:

Oko. Określamy precyzyjnie kolor wina, np. deep pink. Sprawdzamy, czy wino jest klarowne i nie ma w nim zawiesiny. Kiedy przechylisz kieliszek i wino zacznie spływać po ściankach, możesz sprawdzić jego gęstość i połyskliwość powierzchni.

Nos. Kiedy kieliszek stoi na stole, nachylamy go, lekko zanurzamy nos i wciągamy powietrze. Zdecydowanie mieszamy winem, które się w ten sposób napowietrza. Ponownie sprawdzamy zapach, który będzie bardziej intensywny.

Usta. Trzymamy wino w ustach przez kilka sekund, żeby zidentyfikować smak. Rozprowadzamy wino po języku i dziąsłach, oceniając kwasowość, słodycz i słoność. Po przełknięciu oceniamy goryczkę, a także posmak, czyli tzw. finisz.

Zapraszamy na degustację tego szlachetnego trunku w naszym kameralnym i wyjątkowym miejscu. Kalendarz degustacji dostępny tutaj, jeśli chcesz zorganizować spotkanie zamknięte lub firmowe napisz do nas.

Degustacja wina i warsztaty wina – pomysł na prezent

BlackBeard to doskonałe miejsce na prowadzenie rozmów o winie, połączonych z degustacją, która  jest zwieńczeniem całego procesu. Poczujcie wino i jego niezwykły bukiet, czerpiąc  pełną przyjemność z każdego doznania smakowego, jak i zapachowego.  Alkohole, które podajemy w trakcie tego wspaniałego ceremoniału, są to wysokiej jakości produkty, starannie wyselekcjonowane nawet z trudno dostępnych edycji. Jeżeli więc szukacie niepowtarzalnych walorów smakowych, to takie spotkanie zaspokoi Wasze oczekiwania. Degustacja jest również świetnym pomysłem na spędzenie miłego wieczoru we dwoje czy też doskonałym prezentem dla bliskich nam osób.

W BlackBeard możecie zakupić Voucher na degustację. Jest to bardzo oryginalny pomysł, a prezent obejmuje zakup dowolnych produktów i skorzystanie z usługi w salonie.

Rozmowy, zakupy i degustacja – wyjątkowa atrakcja we Wrocławiu

Zwiedzanie winiarni lub sklepu z winem to doskonała opcja dla smakoszy. Każde takie spotkanie daje niepowtarzalną okazję na poznanie  ludzi o podobnych upodobaniach i jest okazją do przebywania w zupełnie innym, malowniczym świecie. Takie cykliczne spotkania w naszym salonie, bardzo często wiążą się  z rabatami, na zakup win z portfolio danego producenta. Dzięki temu z łatwością będziecie mogli sprawdzić, który z alkoholi odpowiada Wam najbardziej.

Szukacie najlepszego wina dla siebie lub jako podarunek dla bliskiej osoby? Możecie je kupić stacjonarnie w salonie BlackBeard, który mieście się we Wrocławiu przy ul. Tęczowej 57. Na miejscu fachowo doradzimy jakie wino kupić, biorąc pod uwagę Wasze preferencje smakowe i wcześniejsze doświadczenia.

Natomiast dowolną degustację alkoholi w wybranym przez Ciebie miejscu, może przeprowadzić  Tomasz Krzyk – właściciel marki BlackBeard oraz twórca i pomysłodawca Rum Love Festiwal.

Przeczytaj również:

Aperol Spritz – drink, który podbił Instagrama

 

Rum – przewodnik dla początkujących

 

Alkohole świata – BlackBeard