Degustacja wina to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu. Wieczory degustacyjne to znak rozpoznawczy salonu BlackBeard, który połączył wyjątkową w skali kraju koncepcję męskiego salonu fryzjerskiego ze sklepem z alkoholami. Oferujemy starannie wybrane alkohole z różnych regionów świata oraz z polskich winnic.

Nasz salon to idealne miejsce na wprowadzenie Cię w świat niezwykłych smaków i dzielenie się wiedzą o winie i o produkcji wina. Opowiemy Ci, jak wygląda proces produkcji wina od momentu winobrania do wprowadzenia gotowego produktu. W ten sposób dowiesz się, jak leżakuje i powstaje wino.

Czy wygląd degustacji jest ważny? Planowanie degustacji wina i jej zaprojektowanie to bardzo ważne etapy, do których przykładamy szczególną uwagę – poniżej przykładowa realizacja degustacji

Spotkania organizowane są z myślą zarówno o osobach, które chcą poznać nowe smaki, jak i dla osób, które mają już doświadczenie w degustacji win, ale poszukują nowych doznań. Wiele osób przy okazji kupuje butelkę wina w prezencie lub do swojej kolekcji, a nawet cały kosz prezentowy. Pamiętaj, że degustacja jest możliwa tylko dla osób pełnoletnich.

Miejsce realizacji degustacji to salon BlackBeard, który znajduje się przy ul. Tęczowa 57 we Wrocławiu.

Chcesz poznać różne gatunki wina? Zapraszamy!

Jak wygląda profesjonalnie poprowadzona degustacja wina?

Ekspert podczas wizyty w naszym salonie, wyjaśni Ci między innymi genezę pochodzenia wina, w jaki sposób należy je wąchać, jak je podawać, w jaki sposób dopasować wino do potrawy czy okoliczności. Podczas degustacji wina dowiecie się jakie kieliszki powinny być stosowane do danego typu wina oraz w jaki sposób powinniśmy rozmawiać o zapachach i smakach, które czujemy.

Profesjonalnie winami zajmuje się  sommelier, kiper i enolog.

Sommelier to znawca wina, który ma kompetencje do doradzania innym w ich sprawie. Może nim być wykwalifikowany kelner, który jest w stanie prawidłowo je podawać i zająć się profesjonalnie obsługą klientów. Kiper z kolei to degustator, czyli osoba, która ocenia smak, zapach oraz jakość wina. Enolog to specjalista od produkcji win.

Degustacja jest sztuką rozpoznania walorów wina. Polega na zaangażowaniu swoich zmysłów dla określenia jego koloru, smaku i aromatu wina.

Etapy degustacji wina:

Oko. Określamy precyzyjnie kolor wina, np. deep pink. Sprawdzamy, czy wino jest klarowne i nie ma w nim zawiesiny. Kiedy przechylisz kieliszek i wino zacznie spływać po ściankach, możesz sprawdzić jego gęstość i połyskliwość powierzchni.

Nos. Kiedy kieliszek stoi na stole, nachylamy go, lekko zanurzamy nos i wciągamy powietrze. Zdecydowanie mieszamy winem, które się w ten sposób napowietrza. Ponownie sprawdzamy zapach, który będzie bardziej intensywny. Wąchamy delikatnie, starając się zidentyfikować różne zapachy, takie jak owoce, przyprawy, drewno czy nuty mineralne.

Usta. Trzymamy wino w ustach przez kilka sekund, żeby zidentyfikować smak. Rozprowadzamy wino po języku i dziąsłach, oceniając kwasowość, słodycz i słoność. Po przełknięciu oceniamy goryczkę, a także posmak, czyli tzw. finisz.

W trakcie degustacji nauczymy Cię identyfikować unikalne cechy danego wina, które są charakterystyczne dla regionu czy odmiany winogron. Dowiesz się jak wybrać dobre jakościowo wina i jak parować je z jedzeniem. Poznasz przebieg degustacji win tak, żeby w przyszłości bez problemu oceniać jego bukiet i smak.

Zapraszamy na degustację tego szlachetnego trunku i kameralne warsztaty o winie w naszym wyjątkowym salonie. Kalendarz i oferty degustacji wina znajdziesz tutaj, jeśli chcesz zorganizować spotkanie zamknięte lub firmowe napisz do nas.

Pomysł na prezent degustacja wina

Chcesz nabyć podstawy wiedzy o winie? BlackBeard to doskonałe miejsce na prowadzenie rozmów o winie, połączonych z degustacją, która  jest zwieńczeniem całego procesu. Poczujcie wino i jego niezwykły bukiet, czerpiąc  pełną przyjemność z każdego doznania smakowego, jak i zapachowego.  Alkohole, które podajemy w trakcie tego wspaniałego ceremoniału, są to wysokiej jakości produkty, starannie wyselekcjonowane i pochodzące również z trudno dostępnych edycji. Proponujemy też historyczne roczniki win i nagradzane wina. Jeżeli więc szukacie niepowtarzalnych walorów smakowych, to takie spotkanie zaspokoi Wasze oczekiwania.

Czy możliwa jest degustacja dla dwojga? Jak najbardziej! Jest to świetny pomysł na spędzenie miłego wieczoru we dwoje i doskonały prezentem dla bliskich nam osób.

W BlackBeard możecie zakupić Voucher na degustację. Prezent w postaci degustacji to bardzo oryginalny pomysł, który obejmuje zakup win na miejscu (lub innego dowolnego trunku) i skorzystanie z usługi w salonie.

Degustacja wina zwiedzanie winnic – wyjątkowa atrakcja we Wrocławiu

Smakosze wina z pewnością docenią też zwiedzanie winnicy, winiarni lub sklepu z winem. Każde takie spotkanie daje niepowtarzalną okazję na poznanie  ludzi o podobnych upodobaniach. W ten sposób poznasz zupełnie inny, malowniczy świecie i być może rozwiniesz swoje nowe hobby. Wina są często związane z konkretnymi regionami i kulturami. Degustacja wina pozwala poznać historię, tradycje i kulturowe aspekty związane z danym regionem. Regionalne produkty stanowią też ważną część naszej oferty.

Degustacja grupowa w naszym salonie, bardzo często wiąże się  z rabatami na zakup win z portfolio danego producenta. Dzięki temu z łatwością będziecie mogli sprawdzić, który z alkoholi odpowiada Wam najbardziej.

Dlaczego warto? Spotkania degustacyjne to niezwykła forma relaksu, która pozwala cieszyć się chwila i w skupieniu nabywać nowe umiejętności. Możliwość degustacji wina to ciekawe doświadczenie, które angażuje wszystkie zmysły.

Degustacje wina Wrocław okolice

Szukacie najlepszego wina dla siebie lub jako podarunek dla bliskiej osoby? Możecie je kupić stacjonarnie w salonie BlackBeard, który mieście się we Wrocławiu przy ul. Tęczowej 57. Na miejscu fachowo doradzimy jakie wino kupić, biorąc pod uwagę Wasze preferencje smakowe i wcześniejsze doświadczenia.

Natomiast dowolną degustację alkoholi w wybranym przez Ciebie miejscu, może przeprowadzić  Tomasz Krzyk – właściciel marki BlackBeard oraz twórca i pomysłodawca Rum Love Festiwal.

Kalendarz degustacji znajdziesz tutaj.

Przeczytaj również:

Rum – przewodnik dla początkujących 

Aperol Spritz

Sklep z alkoholami