Rodzina Naud specjalizuje się w wyrobie napojów alkoholowych. W destylarni powstają zarówno rum, wódka, koniak, gin, ale także znakomite wina z serii LePontis, które dostępne są już w Polsce w wyłącznej dystrybucji w salonie BlackBeard.

Kilka słów o destylarni Maison Des 3 Ponts

Destylarnia Maison Des 3 Ponts została założona przez Jean-Michela NAUD, namiętnego enologa, który pochodzi z czwartej generacji producentów Charentais. Pragnieniem Jeana-Michela Nauda od zawsze było przedstawienie światu i fanom alkoholi, tradycyjnych odmian winorośli regionu.

W Charentes rosną doskonałe, białe winogrona, z których produkuje się białe wina. Poddawane one są podwójnej selekcji, a wybór następuje z najlepszych winogron, najlepszych działek partnerów destylarni Naud. Jean-Michele Naud podkreśla, że wszyscy w Family Naud, przywiązują olbrzymią uwagę do ujawnienia aromatycznego smaku i jakości ich produktów i odmian winogron. Oferta win Lepontis to nowoczesne trunki, wysokiej jakości, które inspirowane są bogatym i pięknym, nadmorskim regionem Charentes.

Wino Merlot Croix de Lune

Posiada głęboko czerwony, rubinowy kolor, co zdradza nieco jego smak. Tutaj królują czerwone owoce, malina, czarna porzeczka. Aromat z początku jest pikantny, wyczuwalne są nuty czekolady i goździków, kojarzący się z grudniem i świętami. Merlot jest pełny, bogaty dlatego też, nie powinniśmy śpieszyć się przy jego spożywaniu, aby odkryć całe aromantyczne bogactwo i moc tego wina.

 

Sauvignon Les Roches

Wino chętnie wskazywane jako wybór na ciepły, a nawet upalny dzień. Ma świeży i mocny zapach, w którym uwalniają się bukiety cytryny i bukszpanu. Stąd też jego bladożółty kolor i lekki akcent zieleni. Les Roches przez swój smak i zapach przypomina wiosnę.

Chardonnay Joly Sable

Bardzo interesujący wybór, wzbudzający ciekawość wśród degustujących. Złoty kolor kryje w sobie kwiatowy, mineralny i nieco dymny bukiet. Jest on pełny i świeży na podniebieniu. Chardonnay bogato oddaje smak winorośli. Joly Sable ma 13 procent alkoholu i nadaje się do podania jako aperitif. Świetnie pasuje do zimnych mięs, eskalopek, sera brie i camemberta. Ciekawie zgrywa się również z tartą owocową. Najlepiej smakuje podawane w temperaturze od 11 do 14 stopni.

Wino Rose Prélude

Jego różowy kolor może przypominać krople owoców takich jak malina lub agrest. Jest lekko cierpkie w smaku w pierwszej chwili, ale po otwarciu jest bardzo świeże i przyjemne.

Wszystkie powyższe wina dostępne są stacjonarnie w salonie BlackBeard mieszczącym się przy ul. Tęczowej 57 w cenie 40 zł. Poniżej prezentujemy również relację z wydarzenia, na którym miała miejsce premiera oraz degustacja win Lepontis.

 

Degustacje alkoholi w salonie BlackBeard – nagrania ze spotkań prezentujemy poniżej i zapraszamy do odwiedzin:

Przeczytaj także:

Dram whisky z Księciem Karolem

Niebanalne prezenty, które sprawią obdarowanym radość

Odsiwianie, czyli jak naturalnie pozbyć się siwych włosów

Appleton – tradycyjny jamajski rum