Historia marki Reuzel zaczyna się od dwóch mężczyzn zakochanych w fryzjerstwie. Do tego dochodzi szczypta rock and rolla, niestandardowej kultury i etyki klasy robotniczej w Rotterdamie. Leen i Bertus, założyciele marki, chcieli, aby każdy mężczyzna miał idealnie wystrzyżoną fryzurę. Obecnie Leen i Bertus prowadzą swoją szkołę w której „ewangelizują” każdego, kto chce doskonalić swoje umiejętności fryzjerskie. Mają także własną linię produktów – Reuzel.

Szkoła zwana Old Schoolem

Leen i Bertus w 2010 roku postanowili ożywić rzemiosło fryzjerskie i otworzyli Schorem Haarsnijder & Barbier w Rotterdamie. Już pierwszego dnia od otwarcia zaczęli otrzymywać zapytania od barberów i fryzjerów czy możliwe byłoby odbycie podobnego szkolenia do tego, które otrzymują uczniowie w salonie. Niestety przez pewien czas salon był zbyt mały i miał za dużo pracy na organizowanie tego typu wydarzeń. Z biegiem czasu do salonu zjeżdżały coraz większe tłumy (międzynarodowe), a kolejki stawały się coraz dłuższe. To spowodowało konieczność przeprowadzki do większej lokalizacji po drugiej stronie ulicy. Założyciele salonu nie chcieli jednak pożegnać się ze starym miejscem gdzie rozpoczęli spełnianie swoich marzeń. I tak też narodził się pomysł na „The Old School”, czyli niewielką, niezależną akademię fryzjerską, w której chłopaki dzielą się swoją wiedzą.

Oferta marki Reuzel

Marka oferuje szeroką gamę produktów do golenia, pielęgnacji brody, włosów i męskiego ciała. Pomady Reuzel sprzedawane są w stylowych, metalowych pojemnikach w siedmiu różnych wersjach. Na opakowaniach znajduje się wizerunek świnki, a pomady zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających klientów. Reuzel proponuje pomady zarówno mocno trzymające włosy, jak i delikatniejsze wersje. Pomady różnią się kolorem i wykończeniem, w ofercie znajdziemy zarówno produkty matowe, jak i błyszczące.
Marka proponuje także osobną kolekcję kosmetyków Fiber. W kolekcji tej znajdziemy pomadę zwykłą, pomadę matową, a także matowy puder do włosów, który nadaje im tekstury. Fiber to także pasta do stylizacji, krem do golenia i żel do włosów. Cała kolekcja ma subtelny miętowo-waniliowy zapach i niebieskie opakowania.
Produkty do golenia i dbania o brodę to różnego rodzaju balsamy, pianki i kremy. Nie zabrakło oczywiście także płynów po goleniu. W kolekcji do ciała i włosów znajdziemy męskie mydła do mycia ciała, szampony, odżywki do włosów i toniki. Marka zadbała także o podróżujących mężczyzn proponując podróżny zestaw kosmetyków.
Poza kosmetykami marka w swojej ofercie ma także koszulki, deskorolki, męskie świece i wiele innych, ciekawych gadżetów, które mogą być świetnym prezentem dla każdego wielbiciela marki.

Przeczytaj także: