Nie umiesz wybrać alkoholu dla siebie, nie wiesz co będzie Ci smakowało? Mamy na to bardzo proste rozwiązanie – sety degustacyjne. Dzięki nim poznasz najróżniejsze style alkoholi i zapłacisz znacząco, znacząco mniej.

Sprawdź sety degustacyjne w BlackBeard, które poprowadzą Cię przez świat alkoholi. Dwa razy w tygodniu zmieniamy set, obserwuj więc nasz Instagram i Facebook, aby sprawdzić nowości.

Podróż przez bogaty, bardzo aromatyczny i niezwykle interesujący świat alkoholi, często nie jest łatwa. Do wyboru mamy trzy odmienne od siebie kolory nadające winu charakter – czerwone, białe i różowe. Do tego dochodzą rodzaje szczepów winogron, z których tworzone są wina, a ponadto przecież doskonale znane nam jeszcze podziały na słodkie, wytrawne, półwytrawne, półsłodkie.

Głowa boli? Poczekaj aż zaczniemy rozmawiać o whisky, a gdy dojdziemy do rumu alkohol pomoże odprężyć się, po tym jak uderzy nas nadmiar informacji. Whisky różni się krajem pochodzenia, ale w samej Szkocji nie spotkasz przecież wszędzie tego samego i tak samo smakującego alkoholu. Tu też mamy podziały – na regiony. A dochodzi przecież amerykańska whiskey, whisky pochodzące z Japonii, Irlandii, Tajwanu czy nawet Indii.

W rumie jest jeszcze większy wybór i jeszcze więcej smaków oraz aromatów. Ten alkohol możemy podzielić ze względu na style – hiszpański, angielski i francuski. W ramach wyjaśnień – w środowisku rumowym panuje dyskusja na temat tego, że nie jest on dokładny, co jest prawdą. Niestety, lepszej, bardziej transparentnej dla ogółu społeczeństwa klasyfikacji, jeszcze nie wymyślono. Wydaje się być prostym, że trzy style określają całkowicie inny rum – problem polega jednak na tym, że w obrębie jednego stylu, ba nawet jednej wyspy karaibskiej, znajdziemy całkowicie odmienne alkohole, z których jeden będzie nam bardziej przypominał inny styl. To jednak dyskusja na inny czas.

Sety degustacyjne dostępne będą w BlackBeard przez cały tydzień. Dwa razy w tygodniu wymieniamy set (poniedziałek i czwartek). Naszą podróż odbędziemy między innymi przez 3 różne kraje (nie style) w rumach, 3 różne whisky pochodzące z najróżniejszych regionów w Szkocji, 3 bourbony czy przelecimy z whisk(e)y cały świat i w jednym secie dobierzemy bourbon, whisky szkocką i japońską.

Sety degustacyjne będą dostępne poza standardową kartą i zawsze będą kosztowały taniej, niż kupienie trzech kieliszków proponowanych alkoholi w karcie.

Zapraszamy do BlackBeard. Slainte!

Przeczytaj także:

Sklep monopolowy i historia sprzedaży alkoholi w Polsce

Zbliża się Twój wieczór panieński, kawalerski? – zapraszamy do BlackBeard

Degustacje i spotkania firmowe w BlackBeard? To musi być coś

Jakie wino na prezent, czyli krótki poradnik dla opornych