Historia wina ma więcej niż  6000 lat. Dzisiaj już wiemy, że produkcję wina rozpoczęto w Chinach i na Środkowym Wschodzie. Cenione wina produkowano  w Egipcie za rządów Ramzesa III. Moda na wino zawitała również do starożytnej Grecji i Rzymu. W Polsce wino jest znane od ponad 1000 lat. Początkowo było wytwarzane w celach sakralnych. Następnie trafiło na stoły szlachty i mieszczaństwa.

Obecnie jest to jeden z najbardziej popularnych trunków. Najlepsze wina pochodzą z regionu Bordeaux we Francji, Hiszpanii, Portugalii czy Włoch. Do najbardziej znanych win zaliczamy cabernet sauvignon. Trunek świetnie sprawdzi się, jako dodatek do cięższych dań. Chardonnay to wino białe, które pochodzi z Francji. Ma orzeźwiający i przyjemny smak.  Hiszpańskie Castillo Charrdonnay  zaskakuje nutami drzewnymi. Podaje się je m.in. do owoców morza.

Francuski merlot ma z kolei ciemną barwę, delikatny i soczysty smak. Z kolei włoskie wina, które znamy i cenimy to chianti, czy prosseco. Wino najwyższej klasyfikacji w Hiszpanii to Campo Viejo Rioja Gran Reserva. Dojrzewa przez 24 miesiące w beczkach z francuskiego dębu. Warto też wspomnieć o Cava Brut, wspaniałym winie musującym.

Jeżeli szukasz eleganckiego i uniwersalnego prezentu, to wino będzie świetnym pomysłem.

Dobre wino na prezent poleca BlackBeard

Najlepsze wina często dojrzewają w dębowych beczkach.  O jakości alkoholu świadczy smak, zapach, kolor i budowa. Dobre wino jest zrównoważone w smaku. Żaden z głównych jego elementów, jak alkohol, tanina, cukier, kwasy nie powinien być dominujący.

Nie każdy z nas jest od razu koneserem. Dlatego, gdy chcemy podarować prezent w postaci wina, to warto czytać etykiety. Dowiesz się z nich, jaki jest jego rocznik, region, czy odmiana szczepu winogron.

My ze swojej strony zapraszamy do salonu BlackBeard.  W naszych industrialnych wnętrzach w magiczny sposób połączyliśmy usługi barberskie oraz świat alkoholi. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się degustacja wina. Dzięki wiedzy naszych wykwalifikowanych pracowników dowiesz się jakie wino wybrać w zależności od okoliczności.  Poznasz też rodzaje wina i tajemnice poszczególnych roczników. Nauczymy Cię jak rozpoznawać kolor, budowę i smak tego szlachetnego trunku. Degustacja wina może też być świetnym pomysłem na prezent.

Chcesz obdarować przyjaciela lub partnera butelką wina? W  naszej ofercie znajdziesz wino na urodziny i na rocznicę.

Wino wytrawne czy słodkie, a może szampan?

Wino to dobry prezent na każdą okazję. Pamiętaj, żeby kierować się gustem osoby, której chcesz taki upominek wręczyć.

W zależności od zawartości cukru wina  dzielą się na wytrawne, półwytrawne oraz półsłodkie i słodkie. Możemy wybrać też wina, biorąc pod uwagę jego kolor. Wino może być czerwone, różowe lub białe.

Jeżeli nie znasz gustu osoby, której chcesz sprawić niespodziankę, to postaw na wino białe dla kobiet. Jeżeli udajesz się na wieczorną uroczystość lub kolację, to polecamy wino czerwone. Na prezent ślubny odpowiedni będzie zestaw wina czerwonego i białego.

Bezpieczną alternatywą będzie zakup szampana lub wina musującego. Prosecco i hiszpańska Canva to doskonały wybór.

Niezależnie, czy wybieramy wino na prezent urodzinowy, czy inną okazję, to możesz liczyć na pomoc naszych pracowników.

Przeczytaj także:

Sety degustacyjne w BlackBeard

Prosecco czy Cava? Znajdź swoje ulubione wino musujące

Jaki prezent na dzień chłopaka?

Balblair 25 YO przedpremierowo w BlackBeard