Messy Quiff to fryzura łącząca w sobie kilka rodzajów uczesania. Jest to kombinacja bardzo popularnego w latach 50-60 tych pompadura ze stylizowanym na modę wojskową flat topem oraz delikatną domieszką irokeza. Charakterystyczną cechą tego typu strzyżenia jest lekko falowana, uniesiona ku górze grzywka. Fryzura ta jest wygodna i łatwa do ułożenia. Ten rodzaj męskiej fryzury pasuje właściwie  każdemu, jedynie mężczyźni o bardzo podłużnych rysach twarzy powinni uważać z podnoszeniem pasm włosów do góry.

Jak uzyskać fryzurę typu Quiff?

Boki w przypadku Messy Quiffa powinny być krótkie, ale ich długość zależy głównie od indywidualnych  preferencji.  Jeśli chodzi o długość włosów u góry , to powinna ona mieć od siedmiu do dziesięciu centymetrów. Charakterystyczny element messy quiffa, czyli podkręcona grzywkę najlepiej uzyskać używając okrągłej szczotki.  Włosy będą bardziej podatne na układanie, jeżeli przed suszeniem, jeszcze na wilgotne włosy nałożymy niewielką ilość soli morskiej w sprayu. Żeby nadać fryzurze objętości warto zastosować puder do stylizacji włosów.  Matowa pomada użyta do wykończenia utrwali fryzurę i nada jej tekstury. Przy odrobinie wprawy pożądane efekty można uzyskać w zaledwie 10 minut. Pamiętajmy jednak o tym, że Messy Quiff nie lubi nadmiaru kosmetyków – jego największą zaletą jest naturalność.

Dla kogo jest fryzura Messy Quiff?

Ze względu na swój kształt, fryzury typu Quiff dobrze sprawdzają się u posiadaczy niemalże każdego rodzaju włosów. Wyjątkiem są tutaj włosy mocno kręcone, które dodatkowo często są przesuszone i puszące się – w takiej sytuacji ciężko uzyskać efekt artystycznego nieładu grzywki i krótko ściętych boków. Te, nawet odchudzone degażówkami nie będą dobrze wyglądać. Messy Quiff będzie też trudniejszy do uzyskania  na włosach rzadkich i cienkich. Nie trzeba jednak panikować – pewne niedobory wynikające z braku naturalnej objętości można zniwelować odpowiednim cieniowaniem i trochę bardziej dokładną stylizacją. Delikatne włosy można wcześniej potraktować prestylerem, który nieco usztywni włosy i odbije je u nasady, ale ich nie obciąży. Tak przygotowana fryzura nie będzie ciężka; pozbędziemy się też kłopotu z opadaniem kosmyków.

Przeczytaj także:

Dbasz o brodę? Zadbaj o włosy na głowie

6 najpopularniejszych styli wąsów

Barber Shop

Historia marki Reuzel