Wódka Belvedere powstaje z polskiego żyta wysokiej jakości, które jest pozyskiwane od lokalnych rolników.  Jest synonimem luksusu i jakości, a jej historia sięga lat 90., gdy Polmos Żyrardów jeden z największych producentów alkoholi w Polsce stworzył nową, unikalną markę, która osiągnęła międzynarodowy sukces.

W roku 1993 pierwsze butelki Belvedere Vodka opuściły zakład, zdobywając uznanie w Polsce i na świecie. Na początku 1996 r. amerykański dystrybutor alkoholi, Edward Jay Philips zachwycony jakością polskiego trunku, wprowadził go na rynek amerykański.

Wódka Belvedere poddawana jest procesowi poczwórnej destylacji. Uważa się, że ta wieloetapowa destylacja przyczynia się do gładkości i czystości produktu końcowego. Produkowana jest przy użyciu wody ze studni artezyjskich, które znajdują się w destylarni w Polsce. Jest to kolejny czynnik, który przyczynia się do tak wysokiej jakości wódki.

Belvedere jest często rozpoznawana po charakterystycznym, eleganckim opakowaniu, które obejmuje butelkę z matowego szkła i etykietę z wizerunkiem Pałacu Belweder w Warszawie. Pozwolenie na wykorzystanie wizerunku Belwederu wydał prezydent Lech Wałęsa.

Jest serwowana w ekskluzywnych barach nie tylko Europy, ale również Ameryki i Azji.  Jej gładki i czysty profil sprawia, że nadaje się do popijania lub mieszania z różnymi koktajlami. To trunek dla prawdziwych koneserów, którzy szukają jakości i niesamowitych doznań.

Obecnie marka Belvedere należy do koncernu Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH). Twórcy marki Belvedere stawiają na jakość, piękno i luksus. W końcu nazwa trunku oznacza „beautiful to see”. Belvedere pojawia się tam, gdzie piękno łączy się z muzyką, modą i sztuką. Nic dziwnego, że marka to również kreator trendów i mecenas sztuki. Warto wspomnieć, że Belvedere jest obecny m.in. na Fashion Week w Paryżu, Nowym Jorku i Mediolanie.

Belvedere Single Estate Rye Lake Bartężek 0.70 l

Ten alkohol wyprodukowany w okolicach jeziora Bartężek trafił na rynek całkiem niedawno, bo dopiero w 2019 r. Lake Bartężek to wódka niefiltrowana, która jest dowodem na to, w jaki sposób niezwykły terroir może wpłynąć na smak alkoholu.

Bartężek to nieskazitelnie czyste jezioro polodowcowe położone w niepowtarzalnym otoczeniu Pojezierza Mazurskiego. Umiarkowany klimat, gleby morenowe i rzeźba terenu tworzą niepowtarzalny terroir. To właśnie w tej malowniczej i jednocześnie surowej okolicy rośnie żyto Dańkowskie Diament, które jest głównym składnikiem tej wersji Belvedere.

Single Estate Rye Vodka Lake Bartężek to prawdziwe dzieło sztuki gorzelniczej zamknięte w eleganckiej butelce o niezwykłym designie. Jest to wódka delikatna, ale jednocześnie wyrafinowana, która urzeka swoim smakiem. Jej subtelny charakter jest wzbogacony nutami pieprzu, mięty i prażonych orzechów.

  • Zapach: świeży z aromatem skoszonego ziarna żyta, trawy i migdałów,
  • Smak: gładki i delikatny, nuty zielonej mięty, świeżego siana oraz biszkoptów,
  • Finisz: czysty i rześki z trwałym posmakiem mentolu, świeżej trawy i żytniego chleba.

Wódka Belvedere Single Estate Rye Smogóry Forest

Wódka Smogóry Forest to wyjątkowa pozycja w portfolio marki Belvedere. To niezwykle ekskluzywny trunek super premium o unikatowym charakterze.

Wódka ta powstaje z najwyższej jakości żyta, które pochodzi z konkretnego gospodarstwa rolnego w malowniczej wsi Smogóry,  otoczonej przez dziewicze lasy. Wieś jest zlokalizowana w województwie lubuskim i słynie z niezwykle czystego powietrza i idealnych warunków, które sprzyjają uprawie żyta.

Belvedere Single Estate Rye Smogóry Forest słynie z wyjątkowego smaku i aromatu, który jest rezultatem dbałości o każdy szczegół i starannie zaplanowanego procesowi produkcji.

Cały proces produkcji zaczyna się od starannej selekcji żyta Dańkowskie Diament, które jest uprawiane w zgodzie z naturą i zasadami zrównoważonego rolnictwa. Destylacja przy użyciu tradycyjnych technik nadaje wódce autentyczności i charakteru prawdziwej polskiej wódki.

Delektując się tym luksusowym trunkiem o mocnym i pikantnym smaku, przenosimy się gęstych, dziewiczych lasów i mamy wrażenie obcowania z nienaruszoną naturą.

Charakter wódki Forest Smogóry:

  • Zapach: elegancki, z intensywnym aromatem bryzy morskiej przełamanej tostowym chlebem żytnim i karmelem,
  • Smak:  bogaty, ale łagodny z nutą solonego karmelu, płatków zbożowych, miodu, chleba tostowego, białego pieprzu oraz krówek,
  • Finisz: długi i wyrafinowany z posmakiem pieczonego chleba, soli morskiej i karmelu.

Belvedere Single Estate Rye Smogóry Forest prezentuje się wyjątkowo.  Butelka wykonana z czarnego, półprzeźroczystego szkła jest elegancka i wyrafinowana. Srebrne logo i gałęzie drzew podkreślają ekskluzywny charakter tego znakomitego trunku.

Proces produkcji, niezwykły smak i elegancki design butelki to hołd dla tradycji rzemieślniczych i piękna polskiej ziemi. Doskonała dla koneserów i na prezent, który z pewnością zostanie doceniony.

Mamy nadzieję, że wprowadziliśmy Cię w świat luksusowych alkoholi. Jesteś zainteresowany/na? Zapraszamy do naszego sklepu z alkoholami BlackBeard.