Coraz więcej osób pracuje zdalnie, a taki typ pracy ma wielu zwolenników zarówno wśród pracowników, jak i pracodawców. Bez wątpienia praca zdalna ma wiele zalet, do których zaliczamy przede wszystkim elastyczność. Osoby pracujące w ten sposób mogą dostosować czas pracy do własnych preferencji i rytmu życia.

W ten sposób możemy zapewnić sobie harmonię między życiem zawodowym a życiem prywatnym. Pracując zdalnie, godzimy obowiązki zawodowe, rodzinne oraz mamy czas na realizowanie swojego hobby. Spokojne środowisko pracy zdalnej bez rozpraszających elementów biurowych sprzyja też większej produktywności i efektywności. Pracownicy są bardziej zadowoleni i usatysfakcjonowani, co wpływa na mniejszą rotację.

Dla wielu freelancerów oznacza to również możliwość pracy dla kilku zleceniodawców i zarabiać więcej.

Dla pracodawcy jest to szansa na zmniejszenie kosztów biurowych i na zatrudnienie pracowników, którzy mieszkają w innym mieście, a nawet za granicą.

Jednak kluczowym elementem pracy zdalnej jest odpowiednio wyposażone miejsce pracy, które zapewni dostęp do Internetu i wygodnego biurka.

Jak znaleźć komfortowe miejsce do pracy zdalnej?

Poszukiwania przestrzeni biurowej w mieście Wrocław nie powinno sprawić trudności. Możesz wybrać zarówno biuro coworkingowe we Wrocławiu lub kawiarnie do pracy zdalnej.

Jak powinna wyglądać idealna przestrzeń do pracy zdalnej? Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych preferencji. Jest jednak kilka zasad, których powinniśmy przestrzegać, żeby pracować w komfortowych warunkach.

Warto wybrać miejsce do pracy zdalnej, które jest pozbawione rozpraszających elementów i nie jest głośne. Niektórzy pracownicy cenią sobie cichą, nastrojową muzykę lecącą w tle. Taka organizacja przestrzeni dedykowanej pracy zdalnej sprzyja koncentracji i produktywności.

Potrzebne są oczywiście wygodne meble oraz odpowiednie (najlepiej naturalne oświetlenie). Warto usiąść koło okna.

Dobry sprzęt komputerowy i darmowe wifi to kolejne niezbędne elementy do zorganizowania komfortowego stanowiska pracy.

Praca w kawiarni? Dlaczego nie?

Kawiarnie to bardzo popularne miejsca pracy zdalnej. Szczególnie dla tych osób, które uważają, że typowa przestrzeń coworkingowa Wrocław jest mało twórcza i nudna.

Praca zdalna Wrocław w kawiarni, to oferta dla tych osób, które cenią sobie zmienność otoczenia pracy. Ale to tylko jedna z wielu zalet takiego rozwiązania.

Kawiarnie są bardzo inspirujące, oferują przyjemną atmosferę, ciekawe dekorację i delikatną muzykę, co może wpływać pozytywnie na kreatywność i nastrój. Dla wielu pracowników praca w kawiarni jest mniej stresująca niż w biurze lub domu.

Specyficzna atmosfera w kawiarni, delikatny szum rozmów, zapach kawy pomagają w stworzeniu bardzo przyjemnego miejsca do pracy zdalnej. Kawiarnia to doskonałe miejsce na spotkania biznesowe, nawiązywanie relacji z klientami i relaksujące przerwy, które są okazją do nawiązywania nowych kontaktów zawodowych.

Większość kawiarni i lokali oferuje bardzo różnorodne i niedrogie posiłki oraz napoje. Dzięki temu nie trzeba przygotowywać jedzenia w domu, a lunch można zjeść na miejscu.

Kolejne ułatwienie to dostęp do darmowego Internetu i gniazdek do ładowania. Dzięki temu nie musisz martwić się o utrzymanie infrastruktury biurowej w domu.

Zmiana otoczenia, obserwacja ludzi i atmosfera panująca w kawiarni stymuluje kreatywność, a czasami pomaga nawet w pokonywaniu blokad twórczych.

Zapraszamy do BlackBeard – idealne miejsce do pracy zdalnej dla freelancerów

Szukasz przestrzeni biurowej w centrum Wrocławia? Oferujemy Ci miejsca pracy zdalnej z przyjemną atmosferą i dostępem do pysznej kawy. Salon BlackBeard to niezwykłe miejsce w samym sercu Wrocławia, które zachwyca swoim eleganckim designem.

Przestrzeń, którą zaprojektowaliśmy, nawiązuje do historycznego charakteru przedwojennej kamienicy. Industrialno-loftowe wnętrza naszego salonu zachwycą nawet najbardziej wymagających.

Choć nasz salon kojarzony jest głównie z usługami barberskimi i sklepem z alkoholami, to musisz wiedzieć, że na terenie naszego salonu znajduje się klimatyczna przestrzeń kawiarniana, która jest też doskonałą strefą pracy.

Kawę serwujemy już od godziny dziewiątej od poniedziałku do piątku. Możesz u nas wygodnie usiąść ze swoim sprzętem, zamówić ulubiony napój i zaplanować cały dzień pracy. Do wyboru mamy espresso, capuccino, latte czy americano. Również miłośnicy herbaty znajdą coś dla siebie, zwłaszcza w sezonie zimowym, gdzie serwujemy herbaty zimowe.

Delikatna muzyka, ciekawe otoczenie z pewnością sprzyjają twórczej pracy i pobudzą Twoją kreatywność. Możesz też umówić się u nas ze swoimi klientami i zorganizować udane spotkanie biznesowe.

Nasi goście mogą też korzystać z miejsc parkingowych, które znajdują się przed salonem. Pobliski parking znajduje się również przy Dworcu Świebodzkim.

Idealne miejsce do pracy zdalnej? Zapraszamy na Tęczową 57 we Wrocławiu!