Rum Foursquare jest jedną z najbardziej znanych na świecie marek rumu. Rum ten pochodzi z Barbadosu, a cechuje go wyjątkowy smak i aromat. Na 8 akrach dawnej plantacji cukru, w południowej części Barbadosu, znajduje się wspaniała Destylarnia Rumu Foursquare. Ta działająca fabryka rumu jest dobrze znana z kolekcji rumów, produkując znane m.in.: Doorly’s, Old Brigand i E.S.A.Field.

Ciekawostką jest fakt, że sama historia destylarni jest długa i sięga roku 1720. Foursquare Rum Distillery ponownie otwarto bowiem w roku 1995, a korzenie rodziny Seale sięgają roku 1650, co z kolei zbudowało doświadczenie w produkcji rumu, aż 5 pokoleniom. 

Rum Foursquare wytarza się w niewielkich partiach. Dojrzewa on w beczkach po bourbonie, które z kolei pochodzą z destylarni z Lynchburga w Tennessee. 

Foursquare rum Distillery – historię jednej z najpopularniejszych marek rumu na świecie

R.L Seale’s Company to rodzinna firma, prowadzona przez cztery pokolenia rodziny Seale. Firma została oficjalnie założona w roku 1720 i zajmowała się handlem rumem oraz trzciną cukrową. Pierwsze ślady rodziny datuje się jednak na XVII wiek, gdzie przodkowie obecnych właścicieli firmy handlowali trzciną cukrową oraz melasą. W XX wieku rodzina skupiała się głównie na niezależnym bottlingu rumów oraz handlem beczkami z rumami. W 1992 nastąpił przełom i powstała destylarnia Foursquare. Stworzono również tzw. Heritage Park- park gdzie znajduję się muzeum cukrownictwa oraz rumu. 

Obecnie Foursquare Distillery uważana jest z  jedną z najlepszych destylarni rumu na świecie. Cechuje ją szeroki asortyment produktów, a jednocześnie rodzina Seale wyznaje zasadę, którą kultywowała już na samym początku swojej historii: prawdziwy rum powinien być bez dodatku sztucznego cukru, aromatów czy sztucznych barwników. 

Rum Foursquare – kolekcja dostępna w naszym sklepie

Jeżeli interesuje Cię oferta ciekawych alkoholi z różnych stron świata to w naszym salonie w sklepie BlackBeard mieszczącym się przy ul. Tęczowej 57 znaleźć można naprawdę szeroką gamę alkoholi marki premium. Przykładem niech będzie bardzo popularny trunek R L  Seale`s 10YO, który jest flagowym produktem destylarni Foursquare, ceniony zarówno przez konsumentów jak i ekspertów.

Rum ten dojrzewa w dębowych beczkach po amerykańskim bourbonie przez 10 lat i rozlewany jest do charakterystycznych, czarnych butelek. Jego moc to 46%.

Aromat: orzech, wanilia, nuty korzenne, rodzynki, cynamon, czerwone jabłka, figi, tymianek;

Smak: słodki z nutą cynamonu, karmelu, gałki muszkatołowej, cytrusów, owoców tropikalnych i pieczonych jabłek;

Finisz: długi z nutami czekolady oraz przypraw;

Jest to wyjątkowy towar z kategorii premium, który z pewnością przypadnie do gustu każdemu koneserowi dobrego alkoholu.

Wyjątkowe selekcje butelek pochodzących z Foursquare otrzymały wysokie noty i uznanie:

  • 2021 IWSC Outstanding Spirits Producer
  • 2021 ISC Master Distiller/Master Blender
  • 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 i 2021 ISC Rum Producer of the Year
  • 2016, 2018, 2019 & 2021 IWSC Rum Producer of the Year
  • 2018 ISC „Supreme Champion Spirit” – Foursquare Mark VI „2005”
  • 2021 ISC „Supreme Champion Spirit” – Foursquare Mark XV „Redoutable”