Układanie brody, jej stylizacja oraz odpowiedni dobór do kształtu twarzy dostarcza nie lada wyzwań. Dziś dobrze utrzymana, wypielęgnowana broda jest ogromnym atutem mężczyzny. W końcu to element bodaj najgorętszego, męskiego stylu, lansowanego na wielu modowych wybiegach. Niestety zdarza się jednak, że panowie, którzy zapuścili piękną brodę nie są z niej zadowoleni, bo włoski są twarde i drapią, nie są miłe w dotyku, nie chcą się dobrze układać, a na domiar złego skóra pod nimi jest przesuszona i łuszczy się. Wszystkiemu jest winna niewłaściwa pielęgnacja brody, a ten problem można szybko rozwiązać. Sprawdź, jakie kosmetyki do pielęgnacji brody rozwiążą Twoje problemy.

Szampon do brody

Często uważa się, że szampon jest zupełnie zbędny, ale to nie jest prawda. Podstawą pielęgnacji brody jest jej dokładne oczyszczanie każdego dnia. To wśród włosków na brodzie zbierają się wszelkie zanieczyszczenia, kurz, a nawet resztki jedzenia, których nie dostrzega się nawet, patrząc w lustro.

Dobry szampon do brody powinien zawierać naturalne składniki, a wówczas nie będzie wysuszać włosów, usunie wszelkie nieczystości, a broda będzie emanować świeżością. To dzięki użyciu szamponu specjalnie dedykowanemu pielęgnacji brody, można uniknąć sklejania się włosków i ich nadmiernego skręcania. Broda będzie miała ładną objętość, a włoski nie będą tak intensywnie wypadać.

Każdy zarost wymaga olejku

Nosząc piękny zarost, trzeba zdawać sobie sprawę z konieczności nawilżania zarówno skóry brody, jak i włosków. Niestety, piękna broda sprawia, że znacznie zmniejsza się ilość sebum produkowanego przez gruczoły łojowe znajdujące się w obrębie zarostu. Skóra wysycha, łuszczy się i jest bardzo podatna na wszelkie podrażnienia. Zatem trzeba ją nawilżać, a tu najlepiej sprawdzi się olejek do brody.

Spełnia on dwa najważniejsze zadania. Po pierwsze nawilża intensywnie skórę u podstawy zarostu, co od razu przywraca codzienny komfort funkcjonowania. Druga niezwykle cenna korzyść to fakt, że olejek świetnie zamyka łuski włosków niewidoczne gołym okiem, a dzięki temu zarost jest w lepszej kondycji i nie chłonie tak szybko zapachów. Nie trzeba się zatem obawiać, że broda będzie pachniała kebabem lub – co jeszcze gorsze – papierosami. Wybierając  olejek, warto więc zwrócić uwagę na jego zapach, bo dyskretny, piękny zapach brody podniesie atrakcyjność mężczyzny.

2in1, czyli balsam do brody

Z różnych rodzajów kosmetyków do pielęgnacji brody, to właśnie balsam wydaje się być najbardziej kontrowersyjny. Zastosowany na włoski brody, jednocześnie je nawilża i ułatwia ich układanie. I to właśnie ta uniwersalność kosmetyku sprawia, że ma on tyle samo zwolenników, co przeciwników.

Użytkownicy balsamów uważają, że bardzo dobrze zastępują one nie tylko olejki do brody, ale także woski, których używa się do układania włosków. Z kolei inni twierdzą, że żaden balsam nie jest w stanie prawidłowo nawilżyć brody, a tym bardziej sprawić, że włoski utrzymają odpowiednią pozycję. W zasadzie rację można przyznać jednym i drugim, ale faktem jest, że balsamy mają swoją dobrą stronę. To kosmetyki, które świetnie sprawdzają się w niestandardowych sytuacjach, na przykład tuż po treningu na siłowni czy też po długiej podróży, wystarczy użyć balsamu, aby w kilka chwil przywrócić brodzie nienaganny wygląd, a później dokończyć dzieła przed domowym lustrem.

Układanie brody – wosk do brody czyli finezja i perfekcja w jednym

To kosmetyk, który umożliwia nadanie wymarzonego kształtu włoskom brody i wąsów. Trzeba tylko pamiętać, że wosk czasem wymaga podgrzania, bo jego zwykła konsystencja jest dość zwarta i może uniemożliwiać swobodną aplikację.

Kosmetyk przydaje się zarówno wówczas, gdy zarost jest bujny i gęsty, jak i wtedy, gdy włosków jest niewiele. Zaletą wosku jest to, że nawet w tym drugim przypadku pozwoli wyczarować cuda.

Zainteresuje Cię również:

Pompadour

Gdzie kupić profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji brody i wąsów?

Na rynku jest coraz więcej miejsc, gdzie kupicie męskie kosmetyki do dbania o brody, wąsy i włosy. Dostaniecie je już w popularnych drogeriach ( stacjonarnych oraz online) oraz marketach. Gdy jednak jesteś na początku swojej drogi dbania o męskie atuty powinieneś skorzystać z profesjonalnego barber shopu oraz doradcy w postaci barbera lub fryzjera męskiego, który już po kilku wizytach będzie prawdopodobnie w stanie powiedzieć jaki kosmetyk jest dla Ciebie najodpowiedniejszy.