Whisky Fettercairn 12YO dojrzewa przez 12 lat w beczkach po bourbonie z białego dębu amerykańskiego. Już sam wygląd tego alkoholu przyciąga uwagę. Słonecznomiodowa barwa z bursztynowymi refleksami sprawia, że aż chce się jej spróbować. Whisky Fettercairn fior pieści kubki smakowe bukietem złożonym z gruszek i przypraw, aromatów wanilii, owoców tropikalnych i świeżo palonej kawy. Trunek ten udowadnia dlaczego Szkocja uznawana jest za stolicę whisky.

Historia destylarni Fettercairn

W roku 1824 Sir Alexander Ramsay zbudował, a także zarejestrował zakład o nazwie Fettercairn Distillery. Dlatego też jest to druga co do wieku, oficjalnie licencjonowana placówka destylacyjna w Szkocji.  Zakład ten obecnie jest wyposażony w dwie pary alembików, które są w stanie wydestylować aż 3,2 mln litrów alkoholu. Fettercairn od 1973 roku jest częścią firmy Whyte & Mackay (której aktywa w 2014 roku zostały przejęte przez Emperador inc) W 2018 roku spółka przedstawiła cztery nowe edycje Fettercairna z których najmłodsza była starzona na 12 lat, a najstarsza zaś, na 50.

Whisky Fettercairn 12yo – 12 lat w beczkach

Jeżeli chodzi o destylację to single malt whisky Fettercairn 12YO ma idealne warunki do tego procesu, gdyż destylarnia znajduje się podnóża jednego z najwyższych pasm górskich w Szkocji (tzw. region Highlands). Właśnie dlatego destylarnia przez cały rok ma dostęp do delikatnej wody, która gromadzi się w górskich źródłach i jeziorach. Destylarnia w Szkocji do 1960 roku używała własnych słodowni jednak jak wiele innych przestawiła się na pozyskiwanie słodu ze szkockich słodowni. 12 letnia whisky jest dwukrotnie destylowana w miedzianych alembikach z długimi szyjkami. Następnie trafia ona do beczek po bourbonie wykonanych z białego dębu amerykańskiego. Tam spędza 12 lat i nabiera tego wyjątkowego smaku.

Whisky Fettercairn Fior 12YO – trunek o wykwintnym smaku i aromacie

Aromat: łagodny, jabłka, brzoskwinie, ananasy, wanilia, mleczna czekolada, prażone orzeszki arachidowe, zioła i dąb;

Smak: delikatny, skórka pomarańczy, budyń waniliowy, kandyzowany imbir, goździki, zioła

Finisz:  długi, z nutami wanilii, toffi, letnich owoców, dębu i imbiru

Pprodukty Fettercairn dostępne w BlackBeard

W naszej ofercie znajdziecie również inne produkty Fettercairn jak:

  • Dalmore 15YO- dojrzewający 15 lat w beczkach po bourbonie i następne trzy lata w beczkach po sherry;
  • Dalmore Vintage 2007 – 15 letni single malt dojrzewający w beczkach po amerykańskim białym dębie;
  • Fettercairn 16 YO rozlew 2021 – będący kupażem destylatów starzonych w beczkach po sherry Oloroso;
  • Fettercairn 16 YO rozlew 2022 – kupaż starzony w beczkach po sherry Oloroso i sherry Palo Cortado;

Fettercairn 12YO gdzie kupić?

Jeżeli interesuje was zakup scotch whisky Fettercairn to nasz sklep internetowy jest do waszej dyspozycji. Sprawdźcie sami jaką szeroką ofertę alkoholi mamy dostępną stacjonarnie we Wrocławiu przy ul. Tęczowej 57 w salonie BlackBeard.

Oferta skierowana jest wyłącznie do osób pełnoletnich.