Rumy Compagnie Des Indes są produkowane z niezwykłą dozą elegancji oraz dbałością o szczegóły. To rum szczególny, mający dużo wspólnego z bardzo bogatą historią ludzkości i podróży pomiędzy kontynentami, a także handlu.

Idea stworzenia marki polegała na cofnięciu się w czasie i uhonorowaniu East India Company. Istniejący od szesnastego, do dziewiętnastego wieku handlowy i logistyczny hegemon, odpowiadał za dostawy niespotykanych i rzadkich produktów, do Europy, a głównie do Wielkiej Brytanii.

East India Company powstało właśnie w tym celu, dostaw i transportu, a jej nazwa nie jest przypadkowa, bo statki kursowały głównie przez Ocean Indyjski. Firma kontrolowała wielki indyjski rynek, część skolonizowanej Azji Południowej oraz Hongkong. Działalność East India Company rozpoczęła Królowa Elżbieta I, nadając jej przywileju monopolu handlowego z Indiami.

Co ciekawe, East India Company, mogła posiadać własną armię i miała bardzo rozległe prawa polityczne oraz administracyjne – często wykraczające poza granice klasycznego handlu. Posiadała także własną walutę, a nawet mogła wypowiadać wojny. Na początku dziewiętnastego wieku Wielka Brytania wycofała pozwolenie na monopolistyczny handel z Indiami, co rozpoczęło upadek East India Company – przestała istnieć w 1874 roku.

Wartość, o której wspominamy, czyli dostarczenie niespotykanego i rzadkiego produktu, została przeniesiona na Compagne Des Indes. W tym wypadku rozmawiamy oczywiście o rumie i jego unikatowym smaku.

Compagnie Des Indes to podróż przez Karaiby

Compagnie Des Indes nigdy nie jest za słodki w smaku, nigdy za ciężki, zawsze zachowujący swoją autentyczność. To podróż przez Karaiby, Amerykę Łacińską, a nawet niektóre kraje wschodnie. Rumy pochodzą nie tylko z Karaibów, ale także z Fiji, Indonezji, Australii.

Nie wliczając niektórych blendów, które sama firma nazywa rumami dla początkujących, Compagnie Des Indes, nie zawiera ani grama cukru. Wynika to z chęci dostarczenia konsumentowi rumu, który oddaje swój naturalny, prawdziwy smak, bez jakichkolwiek dodatków. Compagnie Des Indes chce, aby rum smakował doskonałym rumem, wraz z jego wszystkimi niedoskonałościami. Dlatego też wszystkie rumy single cask, są starannie selekcjonowane i dobierane tak, aby zachowywały, jak najwyższą jakość.

Część trunków jest butelkowana jako rumy full proof, moc innych jest redukowana poprzez dodanie wody (oczywiście nie posiada smaku i dodatków). Wszystkie są eleganckie, prawdziwe, oryginalne.

W portfolio Compagnie Des Indes znajduje się olbrzymia liczba rodzajów rumu, z różnych zakątków świata. Te różnią się od siebie mocą, wspomnianym krajem pochodzenia, latami spędzonymi w beczce, a także dostępnością na różnych rynkach. Niektóre – jak np. Belize Single Cask – są ograniczone do sprzedaży w wybranych państwach.

Przeczytaj także:

Tullamore DEW znaczy rosa