Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, pełne zabytków, urokliwych uliczek i atrakcji turystycznych. Co odwiedzić w tym mieście? Lista mogła by być bardzo długa, skupimy się na 10 miejscach, które warto odwiedzić, jeśli jesteś w tym mieście po raz pierwszy. Choć to nie do końca prawda, bo wielu rodowitych wrocławian np. nigdy nie widziało Panoramy Racławickiej … wielu z nich nie było tez jeszcze w BlackBeard.

Wrocławski Rynek – to serce miasta, jedno z największych rynków w Europie, pełne zabytkowych kamienic, restauracji, kawiarni i sklepów. W jego centrum znajduje się kolorowa fontanna z pięknymi rzeźbami, która jest jednym z symboli miasta.

Katedra św. Jana Chrzciciela – gotycka katedra z pięknymi witrażami i malowidłami, pochodząca z XIII wieku. Warto zwrócić uwagę na wspaniały ołtarz główny, rzeźby i malowidła w nawach bocznych oraz na dzwonnicę, z której rozciąga się widok na całe miasto.

 Wrocławska Fontanna – jedna z największych fontann w Europie, z pięknym interaktywnym pokazem światła i dźwięku. Można tu podziwiać spektakularne efekty wodne, kolorowe projekcje i synchronizowane z nimi muzykę.

 Panorama Racławicka – to ogromne malowidło olejne, które przedstawia bitwę pod Racławicami, a jego rozmiar sięga 15 x 114 metrów. Malowidło znajduje się w specjalnie zaprojektowanej sali, gdzie naokoło obrazu rozstawione są rzeźby i rekwizyty, tworzące wrażenie, że widzowie znajdują się w samym środku bitwy.

 Ostrów Tumski – to najstarsza część miasta, która zachowała swoisty, romantyczny charakter. Znajdują się tam zabytkowe kościoły i katedra, wśród których najważniejsze to Katedra św. Jana Chrzciciela, Archikatedra św. Marii Magdaleny, kościół św. Idziego i kościół św. Mikołaja.

Jatki – to zabytkowe, wąskie uliczki w centrum miasta, w których znajdują się liczne sklepy i restauracje, oferujące lokalne specjały. Spacerując po Jatkach, można poczuć klimat dawnej Wrocławia i zobaczyć zabytkowe kamienice, pięknie ozdobione fasady i barokowe ornamenty.

 Hala Stulecia – to zabytkowa hala wystawowa z charakterystyczną kopułą, otoczona pięknym parkiem. Hala ta jest jednym z symboli miasta i jednym z najważniejszych zabytków architektury modernistycznej w Europie. Znajduje się tu wiele atrakcji, m.in. multimedialne wystawy, koncerty, festiwale i targi.

 Zoo Wrocław – to jedno z największych i najnowocześniejszych ogrodów zoologicznych w Europie, z ponad 10 000 zwierząt reprezentujących 1,1 tysiąca gatunków. Zoo Wrocław zostało wyróżnione wieloma nagrodami, m.in. dla najlepszego zoo Europy oraz za innowacyjne podejście do ochrony zwierząt. W parku znajdują się specjalne pawilony dla różnych gatunków zwierząt, w tym dla słoni, tygrysów, niedźwiedzi polarnych, pingwinów i dużo więcej. Zwiedzający mogą też oglądać pokazy zwierząt, jak np. pokaz delfinów czy lotów ptaków drapieżnych.

 Muzeum Narodowe – to największe muzeum we Wrocławiu, które posiada w swoich zbiorach wiele dzieł sztuki europejskiej i polskiej. Muzeum składa się z pięciu oddziałów, w których prezentowane są m.in. obrazy, rzeźby, meble i biżuteria. Najcenniejszymi eksponatami są dzieła takich artystów jak Jan Matejko, Stanisław Wyspiański czy Władysław Strzemiński. W muzeum organizowane są też czasowe wystawy oraz różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, takie jak spotkania z artystami czy warsztaty dla dzieci.

 BlackBeard Wrocław – jako, że to nasz ranking, nie wątpiliście chyba, że znajdzie się tu nasz lokal? Po zwiedzaniu wszystkich tych wspaniałych miejsc, w BlackBeard odpoczniesz po wyczerpującym dniu. Jak? Na przykład przy wyśmienitym cocktailu serwowanym przez naszego barmana, relaksując się w loftowej przestrzeni poniemieckiej fabryce.

Przeczytaj również:

Wino musujące – wytrawne, półsłodkie i półwytrawne

Amarula likier cream – poznaj wspaniały likier amarula z dziko rosnących drzew marula